Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
MEDIA SGH
Polski : Media – informacje prasowe | Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Media
Jesteś tu: Media > Polski

SGH i Ministerstwo Finansów zacieśniają współpracę

4 lutego prof. Piotr Wachowiak, rektor SGH oraz Renata Oszast, dyrektor generalna Ministerstwa Finansów podpisali umowę o współpracy pomiędzy obiema instytucjami.

więcej

Komunikat Konferencji Rektorów Uczelni Ekonomicznych (KRUE)

Komunikat w sprawie organizacji kształcenia w semestrze letnim w roku akademickim 2020/2021.

więcej

SGH i PAIH rozpoczęły współpracę w obszarze badań i edukacji

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie i Polska Agencja Inwestycji i Handlu podpisały porozumienie o współpracy, którego celem jest wsparcie rozwoju polskich przedsiębiorstw poprzez wykorzystanie dorobku naukowego Uczelni oraz doświadczeń rynkowych Agencji. Więcej w Gazecie SGH życie uczelni

więcej

Prof. Agnieszka Domańska prezesem polskiego oddziału PRME

Dr hab. Agnieszka Domańska, prof. SGH została powołana przez zarząd nowo utworzonego Polish Chapter Priciples for Responsible Management Education na stanowisko jej prezesa. W skład zarządu i rady naukowej oddziału odpowiedzialnego za realizację celów i założeń PRME w Polsce weszli wybitni polscy naukowcy – przedstawiciele różnych dziedzin wiedzy, reprezentujący uczelnie z całego kraju.

więcej

Makarony Polskie SA w Klubie Partnerów SGH

28 października w Klubie Partnerów SGH powitaliśmy kolejną firmę – Makarony Polskie SA. Z tej okazji rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, prof. Piotr Wachowiak wraz z prezesem Zenonem Daniłowskim odsłonili pamiątkową tabliczkę z nazwą firmy.

więcej

Prof. P. Felis: Przegląd legislacyjny

11 sierpnia odbył się Przegląd legislacyjny w ramach cyklu regularnych spotkań organizowanych przez Warsaw Enterprise Institute. Spotkania mają formę panelu dyskusyjnego, w którym udział biorą przedstawiciele administracji, biznesu i organizacji pozarządowych. Tym razem zaproszeni eksperci dyskutowali wokół rządowego pakietu rozwiązań upraszczających VAT. W panelu wziął udział dr hab. Paweł Felis, prof. SGH.

więcej

Prof. Z. Krysiak: Połączenie Orlenu, Lotosu i PGNiG...

Są dwa istotne czynniki w tworzeniu dużej grupy energetycznej. Po pierwsze silna pozycja w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, czyli zaczynając od krajów bałtyckich: Polska, Czechy, dalej Węgry i Austria. Tutaj podkreślę, że już około 500 stacji benzynowych w Niemczech północnych należy do PKN Orlen. Druga sprawa to kwestia przechodzenia w inny miks energetyczny w perspektywie tzw. strategii zeroemisyjnej i w dalszej perspektywie budowanie możliwości pozyskiwania energii z wodoru.

więcej

Dr. A. Bartoszewicz: Ekonomista o przejęciach Orlenu

- To większy bierze mniejszego. To nie jest tak, że te podmioty będą na równych prawach łączyć się ze sobą. Orlen jest większy, silniejszy, bardziej zdywersyfikowany - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Artur Bartoszewicz, ekonomista ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

więcej

Dr J. Janecki: Skutki uboczne QE

Programy QE znajdują dziś poparcie wielu ekonomistów. Tymczasem, jak z każdym lekiem, należy pamiętać, kiedy i jak można go stosować. Warto zastanowić się nad niektórymi działaniami ubocznymi takiej kuracji.

więcej

Prof. C. Wójcik: Technologia zawłaszcza naszą wolność...

W poczuciu strachu jesteśmy gotowi oddawać część swoich wolności w zamian za poczucie bezpieczeństwa. Po pandemii będziemy oddawać coraz więcej danych o sobie rządom - mówi prof. Cezary Wójcik.

więcej

Studium oszczędzania. To warto zaliczyć na 5

Studenci ze Szkoły Głównej Handlowej w styczniu 2020 r. przeprowadzili badania rynku oszczędnościowego na grupie kilkuset żaków z całej Polski. Chcieli dowiedzieć się, czy ich koledzy i koleżanki myślą o przyszłości finansowej. Wyniki wydają się zaskakujące.

więcej

Polska: Zdalne sesje egzaminacyjne na wielu uczelniach...

Z kolei władze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie zdecydowały, że w związku z pandemią koronawirusa do końca semestru zajęcia dydaktyczne w oraz egzaminy w czasie sesji letniej odbywać się będą z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej.

więcej

Konkurs FINSIM Liga Akademicka 2019/2020 rozstrzygnięty

II miejsce zajął zespół LET’S OVERLEVERAGE reprezentujący Szkołę Główną Handlową w Warszawie z wynikiem 163,41 zł za akcję na wirtualnej giełdzie FINSIM.

więcej

Finał polskiego konkursu Enactus

Do finału przeszły trzy: przedstawiciele Szkoły Głównej Handlowej z Warszawy, Uniwersytetu Ekonomicznego z Poznania oraz Uniwersytetu Ekonomicznego z Wrocławia.

więcej

Konstytucja dla Nauki

14 najlepszych uczelni ekonomicznych z Europy Środkowo-Wschodniej przyjechało do Warszawy na zaproszenie MNiSW i CIMA, by dyskutować o wyzwaniach związanych z cyfrową transformacją oraz współpracy środowiska akademickiego z biznesem.

więcej

SGH po raz kolejny najlepszą uczelnią ekonomiczną w Polsce

22 czerwca zostały ogłoszone wyniki Rankingu Szkół Wyższych 2021 miesięcznika „Perspektywy”. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie po raz kolejny zajęła w nim pierwsze miejsce w kategorii „Uczelnie Ekonomiczne”, potwierdzając swoją wiodącą pozycję w kraju.

więcej

Wyniki rankingu QS World University Rankings by Subject 2021

Ranking „QS World University Rankings by Subject” jest światowym zestawieniem uczelni, oceniającym poziom poszczególnych dyscyplin nauki. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie była oceniana w kategorii "kierunki społeczne i zarządzanie" (Social Sciences &Management).

więcej

SGH W RANKINGU „FINANCIAL TIMES” MASTER IN MANAGEMENT 2020

27 września dziennik „The Financial Times” opublikował doroczny ranking programów magisterskich z zakresu zarządzania Masters In Management. Wśród 90 najlepszych na świecie programów znalazł się CEMS Master In Management. Studia współorganizowane przez SGH – jedyną polską uczelnię ekonomiczną należącą do stowarzyszenia CEMS – zajęły w tegorocznym rankingu 13. miejsce.

więcej

Perspektywy: wyniki rankingów uczelni i kierunków 2020

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie najlepszą uczelnią ekonomiczną w Polsce! Po korekcie punktacji, w tegorocznym rankingu „Perspektyw” SGH zajęła 1. miejsce (wcześniej 2.) w Rankingu Uczelni Ekonomicznych oraz uplasowała się na miejscu 15. (wcześniej 21.) w Rankingu Uczelni Akademickich 2020. Kierunek Finanse i rachunkowość niezmiennie zajmuje pierwszą pozycję, a Ekonomia i zarządzanie – drugą.

więcej

SGH umacnia się na pozycji czołowej kuźni prezesów

Coraz więcej prezesów dużych firm w Polsce to absolwenci SGH. W najnowszym rankingu „Kuźnia prezesów” Rzeczpospolitej nasza uczelnia umocniła się na pierwszym miejscu – przed Politechniką Warszawską i AGH.

więcej

 

 LOGO SGH

 

​Każdy projekt graficzny z logo SGH zamawiany lub wykonywany przez jednostki uczelni czy też firmy i organizacje zewnętrzne musi zostać zaakceptowany przez Zespół Promocji w Biurze Rektora pod kątem poprawności użycia znaków. Poznaj zasady i pobierz pliki.

WWW.SGH.WAW.PL/LOGO

 

 
 

 Multimedia

 
 
 

 Rzecznik prasowy

 
Marta_Budkowska.jpg 
 
   Marta Budkowska
 
   tel.: +48 691 112 448
          +48 22 564 99 47​