Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
logo do druku
 
MEDIA SGH
Polski : Media – informacje prasowe | Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Media
Jesteś tu: Media > Polski

Ambitna transformacja cyfrowa SGH – zawsze o krok do przodu

Dla Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie ostatnie dwa lata były czasem szybkiego osiągania cyfrowej biegłości na wielu poziomach – dydaktycznym, administracyjnym i kulturowym.

więcej

Współpraca SGH i Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości

12 maja Szkoła Główna Handlowa w Warszawie i Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości zawarły porozumienie o współpracy, mając na uwadze poczucie odpowiedzialności za edukację ekonomiczną i przygotowanie do życia w warunkach gospodarki rynkowej dzieci i młodzieży.

więcej

Współpraca SGH i Stowarzyszenia Network PL

12 maja Szkoła Główna Handlowa w Warszawie zawarła porozumienie o współpracy ze Stowarzyszeniem Network PL. Celem współpracy jest promocja wiedzy o integracji europejskiej przez członków Stowarzyszenia, w tym m.in. absolwentów naszej uczelni. SGH i Network PL będą współpracować w zakresie działań integrujących absolwentów SGH, pracujących w instytucjach Unii Europejskiej z ich Alma Mater oraz promocji wiedzy o integracji europejskiej w SGH w celu wzmocnienia polskiego potencjału kadrowego w instytucjach unijnych.

więcej

SGH opracowała indeksy IOZP i ISOK

Instytut Zarządzania Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie opublikował pierwszy raport naukowy mierzący zjawisko społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw i konsumentów. Opracowane zostały dwa indeksy: Barometr Odpowiedzialnego Zarządzania Przedsiębiorstwem i Barometr Społecznej Odpowiedzialności Konsumenta.

więcej

Porozumienie między SGH i Polską Agencją Nadzoru Audytowego

Upowszechnianie wiedzy z zakresu edukacji finansowej i rewizji finansowej to główny cel porozumienia zawartego pomiędzy Polską Agencją Nadzoru Audytowego a Szkołą Główną Handlową w Warszawie. Porozumienie podpisali 9 maja prezes PANA Marcin Obroniecki i rektor SGH profesor Piotr Wachowiak. Porozumienie zakłada współpracę między instytucjami w ramach kompetencji każdej z nich.

więcej

Prof. P. Felis: Przegląd legislacyjny

11 sierpnia odbył się Przegląd legislacyjny w ramach cyklu regularnych spotkań organizowanych przez Warsaw Enterprise Institute. Spotkania mają formę panelu dyskusyjnego, w którym udział biorą przedstawiciele administracji, biznesu i organizacji pozarządowych. Tym razem zaproszeni eksperci dyskutowali wokół rządowego pakietu rozwiązań upraszczających VAT. W panelu wziął udział dr hab. Paweł Felis, prof. SGH.

więcej

Prof. Z. Krysiak: Połączenie Orlenu, Lotosu i PGNiG...

Są dwa istotne czynniki w tworzeniu dużej grupy energetycznej. Po pierwsze silna pozycja w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, czyli zaczynając od krajów bałtyckich: Polska, Czechy, dalej Węgry i Austria. Tutaj podkreślę, że już około 500 stacji benzynowych w Niemczech północnych należy do PKN Orlen. Druga sprawa to kwestia przechodzenia w inny miks energetyczny w perspektywie tzw. strategii zeroemisyjnej i w dalszej perspektywie budowanie możliwości pozyskiwania energii z wodoru.

więcej

Dr. A. Bartoszewicz: Ekonomista o przejęciach Orlenu

- To większy bierze mniejszego. To nie jest tak, że te podmioty będą na równych prawach łączyć się ze sobą. Orlen jest większy, silniejszy, bardziej zdywersyfikowany - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Artur Bartoszewicz, ekonomista ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

więcej

Dr J. Janecki: Skutki uboczne QE

Programy QE znajdują dziś poparcie wielu ekonomistów. Tymczasem, jak z każdym lekiem, należy pamiętać, kiedy i jak można go stosować. Warto zastanowić się nad niektórymi działaniami ubocznymi takiej kuracji.

więcej

Prof. C. Wójcik: Technologia zawłaszcza naszą wolność...

W poczuciu strachu jesteśmy gotowi oddawać część swoich wolności w zamian za poczucie bezpieczeństwa. Po pandemii będziemy oddawać coraz więcej danych o sobie rządom - mówi prof. Cezary Wójcik.

więcej

Studium oszczędzania. To warto zaliczyć na 5

Studenci ze Szkoły Głównej Handlowej w styczniu 2020 r. przeprowadzili badania rynku oszczędnościowego na grupie kilkuset żaków z całej Polski. Chcieli dowiedzieć się, czy ich koledzy i koleżanki myślą o przyszłości finansowej. Wyniki wydają się zaskakujące.

więcej

Polska: Zdalne sesje egzaminacyjne na wielu uczelniach...

Z kolei władze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie zdecydowały, że w związku z pandemią koronawirusa do końca semestru zajęcia dydaktyczne w oraz egzaminy w czasie sesji letniej odbywać się będą z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej.

więcej

Konkurs FINSIM Liga Akademicka 2019/2020 rozstrzygnięty

II miejsce zajął zespół LET’S OVERLEVERAGE reprezentujący Szkołę Główną Handlową w Warszawie z wynikiem 163,41 zł za akcję na wirtualnej giełdzie FINSIM.

więcej

Finał polskiego konkursu Enactus

Do finału przeszły trzy: przedstawiciele Szkoły Głównej Handlowej z Warszawy, Uniwersytetu Ekonomicznego z Poznania oraz Uniwersytetu Ekonomicznego z Wrocławia.

więcej

Konstytucja dla Nauki

14 najlepszych uczelni ekonomicznych z Europy Środkowo-Wschodniej przyjechało do Warszawy na zaproszenie MNiSW i CIMA, by dyskutować o wyzwaniach związanych z cyfrową transformacją oraz współpracy środowiska akademickiego z biznesem.

więcej

SGH po raz kolejny najlepszą uczelnią ekonomiczną w Polsce

22 czerwca zostały ogłoszone wyniki Rankingu Szkół Wyższych 2021 miesięcznika „Perspektywy”. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie po raz kolejny zajęła w nim pierwsze miejsce w kategorii „Uczelnie Ekonomiczne”, potwierdzając swoją wiodącą pozycję w kraju.

więcej

Wyniki rankingu QS World University Rankings by Subject 2021

Ranking „QS World University Rankings by Subject” jest światowym zestawieniem uczelni, oceniającym poziom poszczególnych dyscyplin nauki. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie była oceniana w kategorii "kierunki społeczne i zarządzanie" (Social Sciences &Management).

więcej

SGH W RANKINGU „FINANCIAL TIMES” MASTER IN MANAGEMENT 2020

27 września dziennik „The Financial Times” opublikował doroczny ranking programów magisterskich z zakresu zarządzania Masters In Management. Wśród 90 najlepszych na świecie programów znalazł się CEMS Master In Management. Studia współorganizowane przez SGH – jedyną polską uczelnię ekonomiczną należącą do stowarzyszenia CEMS – zajęły w tegorocznym rankingu 13. miejsce.

więcej

Perspektywy: wyniki rankingów uczelni i kierunków 2020

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie najlepszą uczelnią ekonomiczną w Polsce! Po korekcie punktacji, w tegorocznym rankingu „Perspektyw” SGH zajęła 1. miejsce (wcześniej 2.) w Rankingu Uczelni Ekonomicznych oraz uplasowała się na miejscu 15. (wcześniej 21.) w Rankingu Uczelni Akademickich 2020. Kierunek Finanse i rachunkowość niezmiennie zajmuje pierwszą pozycję, a Ekonomia i zarządzanie – drugą.

więcej

SGH umacnia się na pozycji czołowej kuźni prezesów

Coraz więcej prezesów dużych firm w Polsce to absolwenci SGH. W najnowszym rankingu „Kuźnia prezesów” Rzeczpospolitej nasza uczelnia umocniła się na pierwszym miejscu – przed Politechniką Warszawską i AGH.

więcej

 

 LOGO SGH

 

​Każdy projekt graficzny z logo SGH zamawiany lub wykonywany przez jednostki uczelni czy też firmy i organizacje zewnętrzne musi zostać zaakceptowany przez Zespół Promocji w Biurze Rektora pod kątem poprawności użycia znaków. Poznaj zasady i pobierz pliki.

WWW.SGH.WAW.PL/LOGO

 

 
 

 Multimedia

 
 
 

 Rzecznik prasowy

 

mariusz-sielski.jpg 
 
Mariusz Sielski
rzecznik prasowy

tel.: +48 691 112 448
e-mail: rzecznik@sgh.waw.pl

media@sgh.waw.pl
tel.: +48 22 564 95 34
tel.: +48 22 564 99 47