Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Media
Jesteś tu: Media > Polski > Aktualności

Medale dla naszych biegaczy

2014-04-14 pl kategoria: informacja 

​W weekend 5 i 6 kwietnia w Łodzi sekcja biegów przełajowych AZS SGH zakończyła sezon, zdobywając trzy medale na Akademickich Mistrzostwach Polski.

biegi_panie.JPGbiegi_panowie.JPG

Cały mijający sezon w biegach przełajowych obfitował w wiele sukcesów dla naszych biegaczy. Przede wszystkim reprezentanci SGH dr Michał Bernardelli oraz Anna Maliszewska wygrali Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w biegach przełajowych. Wśród panów tuż za podium na 4. miejscu uplasował się Maciej Suszczyński. Ponadto w klasyfikacjach drużynowych panie ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie zostały wicemistrzyniami Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza, a panowie zdobyli trzecie miejsce.

Po doskonałych występach przełajowców w Akademickich Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza przyszła pora na Akademickie Mistrzostwa Polski w Łodzi. Na szczególną uwagę zasługują świetne wyniki indywidualne Michała Bernardelliego oraz Pauliny Lipskiej, którzy zostali brązowymi medalistami Akademickich Mistrzostw Polski w kategorii uczelni społeczno-przyrodniczych. Dodatkowo brązowy medal w kategorii uczelni społeczno-przyrodniczych zdobyła reprezentacja panów w składzie: Michał Bernardelli, Piotr Mielewczyk, Krzysztof Kołodziejczyk, Jakub Złocki, Artur Rosiński oraz Maciej Suszczyński. Panie występujące w składzie: Paulina Lipska, Aleksandra Kozak, Anna Wojcieszek, Agnieszka Żmudzka, Ewa Ziółkowska, Weronika Mojsiej i Kinga Bazan uplasowały się na 5. miejscu wśród uczelni społeczno-przyrodniczych.

Bilans występów sekcji biegów przełajowych AZS SGH w sezonie 2013/14 w zawodach akademickich to siedem medali: dwa złote, jeden srebrny oraz cztery brązowe. 

Szczegółowe wyniki z Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w Biegach Przełajowych

Szczegółowe wyniki z Akademickich Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych

Archiwum