Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Media
Jesteś tu: Media > Polski > Aktualności

Drugie miejsce studentów SGH w olimpiadzie wycen spółek

2014-09-08 pl kategoria: informacja 

london_final.jpg
 
Mateusz Szymczak (team leader), Wojciech Bujas, Michał Bąk i Marek Szpręga jako zespół reprezentujący Szkołę Główną Handlową w Warszawie zajęli II miejsce w ścisłym finale Global Investment Banking Valuation OlympiadFinał odbył się 6 września 2014 r. w siedzibie Greensea Capital w Londynie, a wzięło w nim udział 9 drużyn m.in. z Kanady, Indii i Europy.

Konkurs Global Investment Banking Valuation Olympiad ma krótką, kilkuletnią historię, ale stał się już jednym z najbardziej prestiżowych międzynarodowych konkursów w dziedzinie wyceny spółek i bankowości inwestycyjnej. Nasi studenci na podium pokonali reprezentację Bocconi z Mediolanu. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Politecnico di Milano School of Management. „Podczas finału zaprezentowaliśmy wynik naszej kilkumiesięcznej pracy i uczestniczyliśmy w sesji pytań i odpowiedzi. Postaramy się przekonać studentów SGH, szczególnie tych związanych z SKN Wyceny przedsiębiorstw, że warto wziąć udział w olimpiadzie i być może za rok SGH zajmie miejsce pierwsze” – zapowiada Marek Szpręga. 

W drodze do finału w pierwszym etapie drużyna SGH pokonała ponad 1500 drużyn z uczelni na całym świecie, rozwiązując test i zadania otwarte. W drugim etapie należało przygotować case polegający na wyborze spółki notowanej na rynkach anglosaskich, która może być przedmiotem przejęcia, wycenie tej spółki oraz zaplanowaniu samego procesu przejęcia i wskazaniu możliwych do osiągnięcia synergii.

Archiwum