Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Media
Jesteś tu: Media > Polski > Aktualności

Lekcje dyplomacji: ambasador Francji w SGH

2015-03-27 pl kategoria: informacja wykład 

 
PhotoAmbassadeursmall.jpg
 
 Jego Ekscelencja Pierre Buhler Ambasador Francji w Polsce wygłosi wykład otwarty w Szkole Głownej Handlowej w Warszawie. Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 14 kwietnia, o godz. 17:15 w auli VII SGH. 
 
Tematem przewodnim jego wystąpienia będzie Polska jako pierwszoplanowy partner Francji. Po prelekcji JE Ambasador będzie odpowiadał na pytania publiczności. Z pewnością nie uniknie pytań o politykę imigracyjną Francji – zwłaszcza po tragicznych wydarzeniach w Paryżu, o ostatnie wybory departamentalne, a także o rolę Francji w próbie rozwiązania konfliktu na Ukrainie i w negocjacjach z Rosją. Zapraszamy do udziału!

Pierre Buhler jest absolwentem studiów handlowych na HEC (École des Hautes Études Commerciales), która jest partnerem SGH w ramach programu CEMS oraz sojuszu PIM. Ambasador ukończył też studia polityczne na paryskiej uczelni Sciences Po, ukończył również francuski Krajowy Instytut Języków i Kultur Wschodnich (INALCO) w zakresie języka polskiego.Przed objęciem placówki w Warszawie był ambasadorem w Singapurze. Był także dyrektorem generalnym France Coopération Internationale.

Poprzednio JE Ambasador Pierre Buhler gościł w SGH podczas Święta Szkoły w 2014 r. Wręczył wówczas Order Palm Akademickich dr Izabeli Bergel.

 

Przeczytaj więcej informacji o Ambasadorze Francji

Archiwum