Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Media
Jesteś tu: Media > Polski > Aktualności

Witamy BIK w Klubie Partnerów SGH

2019-10-01 pl kategoria: informacja 

 

​30 września 2019 r. do Klubu Partnerów SGH dołączyło Biuro Informacji Kredytowej S.A. Tego dnia tabliczkę w gmachu głównym uczelni odsłonili rektor prof. Marek Rocki i prezes zarządu BIK dr Mariusz Cholewa.
 
Na powitalne słowa rektora o roli Klubu Partnerów SGH w życiu uczelni prezes Cholewa odpowiedział, że współpraca z SGH jest swego rodzaju powrotem do akademickich korzeni. Dla obu stron porozumienia najważniejsza jest praktyczna, merytoryczna współpraca, a jej beneficjentami będą przede wszystkim studenci i absolwenci.

48825180631_e87b707184_c.jpg
 
Biuro Informacji Kredytowej to największy w kraju zbiór danych o klientach indywidualnych i przedsiębiorcach, także w obszarze pożyczek pozabankowych. Posiada w swojej bazie informacje o 145 mln rachunków należących do 24,6 mln klientów indywidualnych oraz informacje o historii kredytowej łącznie 1,4 mln firm, rolników i innych podmiotów, w tym o 841 tys. mikroprzedsiębiorców. BIK dostarcza instytucjom finansowym w Polsce zaawansowanych rozwiązań informatyczno-analitycznych, które wspierają w zarządzaniu ryzykiem kredytowym, analizach rynku, a poprzez nowatorskie rozwiązania systemowe pozwala konstruować zaawansowane produkty i przeciwdziałać wyłudzeniom. Współpraca stron otwiera wiele nowych możliwości edukacyjnych dla studentów m. in. w obszarze analityki danych, big data i budowania zaawansowanych modeli analitycznych.
 
Miłym gestem nowego partnera jest udostępnienie dla pracowników SGH rocznego bezpłatnego Alertu BIK – narzędzia ostrzegającego o próbach wyłudzenia kredytów na skradzione dane.

Archiwum