Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Media
Jesteś tu: Media > Polski > Aktualności

Trzecie zwycięstwo SGH w rankingu „Rzeczpospolitej”

2018-11-08 kategoria: informacja 

W rankingu najlepszych uczelni i wydziałów ekonomicznych zorganizowanym przez „Rzeczpospolitą” SGH zajęła pierwsze miejsce w grupie uczelni po raz trzeci z rzędu. Kapituła rankingu oceniała szkoły wyższe w czterech kategoriach – jakość nauczania, umiędzynarodowienie, potencjał naukowy oraz kariery absolwentów – na podstawie danych dostarczonych przez Ośrodek Przetwarzania Informacji – Państwowy Instytut Badawczy.
 
W tekście Anity Błaszczak, podsumowującym zestawienie, czytamy: „SGH może się chlubić tym, że jej absolwenci nie tylko najszybciej spośród sześciu ocenianych uczelni znajdują pracę po studiach (średnio wystarcza im na to 1,7 miesiąca), ale też najlepiej zarabiają. Wypadają świetnie także na tle średniego wynagrodzenia w miejscu swojego zamieszkania”. SGH wyróżnia się również dostępnością najbardziej wykwalifikowanej kadry naukowo-dydaktycznej oraz zdolnością przyciągania najzdolniejszych kandydatów, w tym olimpijczyków.
 
IMG_20181107_171209.jpg 
 
– Przygotowujemy naszych studentów w taki sposób, by potrafili aktualizować swoją wiedzę i odnaleźć się na zmieniającym się rynku pracy. To kluczowa kompetencja przyszłości – powiedział rektor SGH prof. Marek Rocki w wywiadzie dla dziennika. – Dobre uczelnie ekonomiczne muszą zadbać o trzy podstawowe sprawy ważne dla sukcesu absolwentów: dostarczyć dużą dawkę aktualnej wiedzy, w tym matematyki, i nauczyć myślenia, umożliwić studentom kontakt z wykładowcami, którzy są gospodarczymi praktykami, oraz wykształcić przedsiębiorczą postawę – tak rektor Rocki odpowiedział na główne pytanie debaty „Jak przygotować studenta kierunków ekonomicznych do potrzeb rynku pracy przyszłości” zorganizowanej z okazji ogłoszenia wyników rankingu. 
 
Pierwsze miejsce w kategorii wydziałów ekonomicznych zajął Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego.
 

Archiwum