Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Media
Jesteś tu: Media > Polski > Aktualności

Nasi w finale konkursu o fuzjach i przejęciach

2014-07-15 pl kategoria: informacja 

​Reprezentacja Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, w składzie Mateusz Szymczak (team leader), Michał Bąk, Wojciech Bujas i Marek Szpręga awansowała do ścisłego finału konkursu Global Investment Banking Valuation Olympiad, organizowanego przez londyńskie Global Banking Training i Greensea Capital. 

W drodze do finału, w pierwszym etapie drużyna SGH pokonała ponad 1500 drużyn z uczelni na całym świecie rozwiązując przez godzinę test i zadania otwarte. W drugim etapie należało przygotować case, polegający na wyborze spółki notowanej na rynkach anglosaskich, która może być przedmiotem przejęcia, wycenie tej spółki oraz zaplanowaniu samego procesu przejęcia i wskazaniu możliwych do osiągnięcia synergii. Na tej podstawie wybrano 10 spośród 20 drużyn przygotowujących case, które zmierzą się w finale w Londynie już 6 września. W finale drużyny zaprezentują wyniki swojej pracy. Na tej podstawie jury podejmie decyzję, która drużyna zostanie najlepiej wyceniającą na świecie. 

Konkurs Global Investment Banking Valuation Olympiad ma krótką, kilkuletnią historię, ale stał się już jednym z najbardziej prestiżowych międzynarodowych konkursów w dziedzinie wyceny spółek i bankowości inwestycyjnej. W poprzednich edycjach wygrywały drużyny z University of Cambridge i INSEAD Business School. 

Więcej informacji o konkursie

Archiwum