Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Media
Jesteś tu: Media > Polski > Aktualności

Financial Times Masters in Management 2013

2013-09-24 kategoria: informacja 

Master_in_Management.png

Opublikowany w poniedziałek, 16 września 2013 r., ranking porównuje po jednym magisterskim kierunku studiów związanym z zarządzaniem lub pokrewnym w 70 najlepszych uczelniach z całego świata. W tym roku Szkoła Główna Handlowa w Warszawie po raz pierwszy zgłosiła do rankingu kierunek zarządzanie, który znalazł się na 69. miejscu. W latach ubiegłych w zestawieniu klasyfikowany był kierunek finanse i rachunkowość prowadzony przez SGH. W 2012 r. kierunek ten zajął w rankingu "Financial Times" 56. miejsce. Nadal na liście znajdują się tylko dwie polskie uczelnie – obie z Warszawy. Drugą polską szkołą wyższą w rankingu jest Akademia Leona Koźmińskiego, której gratulujemy zajęcia wysokiego 25. miejsca.

Na miejsce w rankingu „Financial Times” Masters In Management składają się wyniki z trzech obszarów badania. Pierwszym są ankiety przeprowadzane wśród absolwentów badanego kierunku, w których odpowiadają oni na pytania dotyczące ich kariery zawodowej, wysokości zarobków czy tempa awansu w korporacyjnej hierarchii. Drugim obszarem są pytania o różnorodność szkoły pod względem m.in. odsetka kobiet wśród kadry naukowej, cudzoziemców w radzie doradczej itp. W tej części rankingu ocenia się także odsetek obcokrajowców wśród wykładowców danej uczelni i cudzoziemców w ogóle studentów. W trzecim obszarze wzięto pod uwagę m.in. udział w programach międzynarodowych i naukę języków obcych.

Jak wynika z rankingu, ankietowani przez "Financial Times" absolwenci SGH bardzo dobrze radzą sobie na rynku pracy. Ranking bierze pod uwagę ich pozycję zawodową w ciągu trzech lat od ukończenia studiów. Pod tym względem absolwenci kierunku zarządzanie w SGH zajmują 32. pozycję w rankingu. Aż 86% absolwentów kierunku zarządzanie ukończyło podczas studiów praktyki w firmach. Według "Financial Times" średnie roczne zarobki brutto po trzech latach od ukończenia studiów wynoszą w przypadku absolwentów kierunku zarządzanie w SGH $40882. 

Tegoroczny ranking Masters in Management "Financial Times" wygrał – jak przed rokiem – szwajcarski Uniwersytet St. Gallen przed ESCP Europe, WHU Beisheim, HEC Paris i Rotterdam School of Management. Poza uczelniami z Europy ujęto w nim także szkoły z Kanady, Indii, Chin i Australii. Program Masters in International Management prowadzony przez CEMS - konsorcjum 28 uczelni, w tym z SGH jako jedynej z Polski - zajął w tym roku 7. miejsce w rankingu.

Pełna wersja rankingu znajduje się pod adresem: http://rankings.ft.com/businessschoolrankings/masters-in-management-2013

Przeczytaj komentarz JM Rektora SGH na temat wyników rankingu

Archiwum