Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Media
Jesteś tu: Media > Polski > Aktualności

Senat SGH uchwalił nowy statut uczelni

2019-05-30 dpir kategoria: informacja 

 

​Na posiedzeniu w dniu 29 maja 2019 Senat Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie przyjął jednogłośnie nowy statut uczelni, który wejdzie w życie 1 października br. Zgodnie z nową ustawą Prawo o szkolnictwie wyższym przygotowanie projektu statutu jest kompetencją rektora, natomiast uchwala go senat.
 
Projekt statutu, skonsultowany z radami kolegiów i kolegium dziekańskim, został udostępniony całemu środowisku akademickiemu SGH, poddany publicznej i otwartej dyskusji z możliwością nadsyłania indywidualnych głosów. Odbyły się dziesiątki spotkań i rozmów z przedstawicielami organów kolegialnych, z senacką komisją statutową, studentami i doktorantami, indywidualnie z pracownikami, jak i zespołowo podczas otwartego spotkania konsultacyjnego. Projekt zaakceptowały związki zawodowe działające w uczelni oraz Komisja Statutowa Senatu SGH.
 
Po głosowaniu w Senacie SGH rektor prof. Marek Rocki podziękował wszystkim, którzy uczestniczyli w pracach lub zabrali głos, za „pracowity, uspołeczniony, dający możliwość przedyskutowania zmian” przebieg prac nad nowym statutem.

 

 

Archiwum