Pomiń polecenia Wstążki
Przeskocz do głównej zawartości
Nawiguj w górę
Logowanie
Media
Jesteś tu: Media > Polski > Aktualności

dr Joanna Rutecka-Góra redaktorem naczelnym JoIN

2016-12-10 ppg kategoria: informacja inne 

​Dr Joanna Rutecka-Góra została redaktorem naczelnym kwartalnika ROZPRAWY UBEZPIECZENIOWE. Konsument na rynku usług finansowych (Journal of Insurance, Financial Markets and Consumer Protection, JoIN).

Czasopismo jest kontynuacją wydawanego od 2006 r. półrocznika “Rozprawy Ubezpieczeniowe” (7 pkt MNiSW), którego zakres tematyczny został teraz znacznie poszerzony i obejmuje następujące obszary badawcze:
- ubezpieczenia społeczne i gospodarcze (aspekty prawne, ekonomiczne, społeczne),
- rynek finansowy – funkcjonowanie i nadzór nad poszczególnymi segmentami (rynek bankowy, ubezpieczeniowy, kapitałowy i emerytalny),
- rozwój rynku usług finansowych z naciskiem na produkty kierowane do podmiotów indywidualnych (analizy w skali mikro i makro),
- ochrona konsumenta na rynku usług finansowych,
- świadomość i edukacja finansowa.
Przy okazji poszerzania tematyki, nadano czasopismu międzynarodowy charakter, czego wyrazem jest nowy skład Rady Naukowej.

Zapraszamy do współpracy w zakresie publikowania wyników badań naukowych. Przyjmujemy teksty w jęz. angielskim i polskim, z rosnącą preferencją dla języka angielskiego. Szczegółowe informacje nt. zasad zgłaszania i recenzowania artykułów znajdują się na stronie: www.rf.gov.pl/ru.
Tam też można zapoznać się z bieżącym numerem czasopisma (w zupełnie nowej formule).

 

JoIN-logo.jpg


Archiwum